Į pagrindinį turinį 
Svetainėje naudojami tik būtini slapukai užtikrinantys svetainės veikimą.  Gerai

Kuo remiamės

Terapinio ugdymo centras „Aplink“ dirba pagal Pasitikėjimų grįstų santykių intervencijos (angl., Trust-Based Relational Intervention, TBRI) metodus. Pasitikėjimu grįstų santykių intervencija– tai prieraišumu ir žiniomis apie traumą grįsta intervencija, sukurta siekiant patenkinti kompleksinių sutrikimų turinčių, pažeidžiamų vaikų poreikius sukuriant su jais individualų ryšį. TBRI metodika remiasi trimis pagrindiniais principais:

  1. Ryšio kūrimas – santykio su vaiku mezgimas naudojant įsitraukimo ir dėmėsingo įsisąmoninimo (angl. Mindfulness) strategijas.
  2. Įgalinimas – vaiko fiziologinių ir aplinkos pritaikymo poreikių patenkinimas.
  3. Elgesio koregavimas – proaktyvus socialinių įgūdžių mokymas ir tinkamas reagavimas į iššūkių keliantį netinkamą vaikų elgesį.

Plačiau apie tai galite susipažinti - čia.

Centre bendradarbiaujame bei semiamės patirties iš Jungtinėje Karalystėje esančios Mulberry Bush mokyklos. Mulberry Bush dirba su nepalankiomis sąlygomis augančiais vaikais – patyrusiais traumą, smurtą, nepriežiūrą ir pan.. Jų misija – reintegruoti vaikus į vietinę bendruomenę, suteikiant vaikams socialinį, emocinį, edukacinį ugdymą, tokiu būdu siekiant juos vėl kadanors grąžinti į jų šeimą. Mulberry Bush remiasi psichodinaminiu požiūriu, palaiko refleksijas skatinančią kultūrą (sudėtingų atvejų aptarimai, bendruomenės susitikimai) ir skatina bendradarbiavimą (kolegos palaiko vienas kitą, niekas nepaliekamas vienas). Šiuos principus pritaikome ir Terapinio ugdymo centre „Aplink“.

„Per santykius mes sužalojami – ir per santykius galime išgyti“ – Mulberry Bush.

Mūsų rekomenduojama literatūra:

Dr. Karyn Purvis, Lisa Qualls ir Emmelie Picket knyga The Connected Parent 

“Norime išmokyti savo vaikus, kad jie turi balsą ir, kad jų mintys ir jausmai mums svarbūs”

Rekomenduojame knygą ne tik tėvams, bet ir specialistams, norintiems geriau suprasti traumų poveikį besivystančioms smegenims ir norintiems padėti vaikams išsigydyti nuo patirtų nuoskaudų.
Sužinosite, kaip pakeisti savo požiūrį į iššūkius keliančias situacijas, ugdyti vaiką, kovoti su baimėmis, mokyti pagarbos ir sukurti kitas vertingas priemones, padedančias užmegzti gydomąjį ryšį su vaiku.
Knygoje pristatomos mokslu pagrįstos, vilčių kupinos strategijos, skirtas rūpintis vaikais ir skatinti jų gijimą. Pateikiami konkretūs pavyzdžiai, kaip Pasitikėjimu grįstų santykių intervencijos (TBRI) metodus galima įtraukti į kasdienį šeimos gyvenimą.

Knyga dar neišverta į lietuvių kalbą, tačiau galite ją įsigyti rusų ir anglų kalbomis. Už knygos santrauką rusų kalba (rus. Привязанность в жизни родителя)  dėkojame kolegei iš Ukrainos, psichologei Roksolanai Lemtso.

 

D. J. Siegel ir T. B. Bryson knyga Kaip svarbu būti šalia

Šioje knygoje aprašomas prieraišumas ir galimi jo tipai, pristatomi saugaus prieraišumo svarba ir reikšmė. Taip pat pristatomi pristatomi pagrindiniai būdai, kaip padėti suformuoti saugų prieraišumą. Knygoje rasite ir sistemos SMAGU aprašymą, kuria remiantis apžvelgiami pagrindiniai vaikų auginimo, auklėjimo principai, sudarantys galimybę kurtis sveikiems ir įgalinantiems tėvų ir vaikų santykiams ir saugia vaiko prieraišumui. 

K. B.Purvis, D. R. Cross, ir  W. L. Sunshine knyga Ryšys su vaiku

 


Vilniaus miesto savivaldybė